Nebunie totala in tribune! Meci incheiat din cauza fanilor! Ce s-a intamplat | VIDEO

IFK Goteborg Cupa Suediei GAIS Marko Johansson materiale pirotehnice Fotbal extern Nebunie totala in tribune! Meci incheiat din cauza fanilor! Ce s-a intamplat
Data publicarii: Marti 26 Februarie 2019, 13:49
Data actualizarii: Marti 26 Februarie 2019, 13:54

Meciul a fost intrerupt din cauza incidentelor.

Goteborg si GAIS au jucat in Cupa Suediei, insa numai o repriza, pentru ca fanii gazdelor au folosit intens materiale pirotehnice, iar centralul partidei a decis oprirea meciului.

Scorul pauzei era 0-0, iar la putin timp dupa reluarea reprizei secunde, fanii lui Goteborg au inceput sa arunce in teren cu petarde si sa aprinda fumigenele in peluza. Fumul a acoperit in scurt timp terenul, iar oficialii partidei au decis oprirea meciului.

Portarul de la GAIS, Marko Johansson, a fost cel mai afectat de cele intamplate. O petarda a aterizat in apropierea lui si i-a provocat grave probleme de auz.

"Nu aud foarte bine. Inca ma doare capul, nu am dormit deloc din cauza sunetului pe care il aud constant. Nu voi juca marti. La inceput, am avut impresia ca e totul in regula cu acele artificii. Apoi, au aterizat mai multe rachete pe teren. Erau mari, ca o sticla de Cola. Imediat dupa, am auzit un sunet foarte puternic langa mine. Nu stiu cat de aproape a fost", a spus portarul pentru Expressen.