MINUNE in Belgia! Standardul lui Rednic, Tucudean si Cristea era condus cu 3-1 in minutul 60! Nu o sa crezi cat s-a terminat meciul: VIDEO

Fotbal extern
Data publicarii: Sambata 13 Aprilie 2013, 08:30
Data actualizarii: Sambata 13 Aprilie 2013, 08:39

DUMINICA de la 18.00 - FA Cup semifinala - Pantilimon e titular in Chelsea - Manchester City

Standard a fost condusa cu 3-1, in deplasare la Waregem, insa a reusit sa intoarca partida si sa faca 4-3 in doar 20 de minute.

Gazdele au deschis scorul prin Leye in minutul 4 si au mai inscris o data pana la pauza prin autogolul lui Van Damme, dupa ce Standard egalase in minutul 40.

Waregem s-a dus la 2 goluri in fata in minutul 54, dupa golul lui Godeau, insa avantajul nu a rezistat mult.

M'Poku, intrat la pauza in locul lui Adrian Cristea, a redus din avantaj iar Kanu a facut 3-3 in minutul 64, pentru ca Ezekiel, golgheterul lui Standard sa faca 3-4 in minutul 80.