Messi, GOL COLOSAL si Argentina e in finala Copa America! VIDEO: Un suporter a intrat pe teren, s-a pus in genunchi si s-a inchinat la el ca la un Zeu

Leo Messi Argentina Fotbal extern
Data publicarii: Miercuri 22 Iunie 2016, 08:39
Data actualizarii: Miercuri 22 Iunie 2016, 08:50

Argentina s-a calificat in finala Copa America dupa ce a invins cu 4-0 Statele Unite. Messi a dat un gol si doua pase de gol.

Leo Messi a fost eroul Argentinei in victoria care a dus-o in finala Copa America, 4-0 in fata gazdei SUA.

Messi a marcat un gol, in minutul 32 (VIDEO), si a pasat decisiv la alte doua reusite. Lavezzi a deschis scorul chiar in debutul partidei, in minutul 3, iar Higuain a reusit dubla in repriza a doua, in minutele 50 si 86.

Un suporter argentinian a intrat in teren pentru a-i multumi lui Messi pentru victoria care a dus Argentina la 90 de minute de marele trofeu. S-a pus in genunchi si s-a 'inchinat' ca la un Zeu.

A doua finalista se stabileste astazi, dupa meciul dintre Columbia si Chile.

Argentina a castigat de doua ori in istorie Copa America, in 1991 si 1993.