Mario Balotelli a văzut declarațiile lui Zlatan Ibrahimovic și i-a dat imediat replica

Mario Balotelli Zlatan Ibrahimovic Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 15 Octombrie 2023, 23:16
Data actualizarii: Duminica 15 Octombrie 2023, 23:20

Zlatan Ibrahimovic a fost întrebat despre noul star de la AC Milan, Rafael Leao, și a dat răspunsul, comparându-l cu Mario Balotelli.

Fostul atacant suedez a vorbit despre Rafael Leao în cadrul unui interviu acordat recent și l-a comparat pe tânărul fotbalist portughez cu Mario Balotelli.

„Când un copil are ocazia de a-și exploata talentul și ratează aceste oportunități e păcat. Balotelli a avut multe șanse și le-a ratat pe toate. Ăsta e adevărul. Leao nu este precum Mario, acel șut de pe călcâi este ceva briliant. Dacă înscrie așa e un geniu. Și asta te face să înțelegi de ce Leao e acolo și în schimb Balotelli e în tribune”, a declarat Zlatan în interviul oferit citat de Gazzetta dello Sport

Mario Balotelli i-a dat replica lui Zlatan Ibrahimovic

Mario Balotelli a răspuns rapid printr-o postare făcută pe contul de Instagram în care i-a oferit o replică „acidă” suedezului. Balotelli a postat la Instastory o fotografie în care ține în mână trofeul UEFA Champions League câștigat alături de Inter Milano în 2010 și l-a etichetat pe Zlatan. Ibrahimovic nu a reușit de-a lungul carierei să cucerească mult râvnitul trofeu.

Deși a câștigat trofeul cu Inter după victoria din finala cu Bayern Munchen, scor 2-0, Mario Balotelli nu a bifat niciun minut în acel meci. În acel sezon, italianul a jucat în fazele eliminatorii din postura de rezervă, 32 de minute în turul cu Chelsea, scor 2-1, 16 minute în returul din sferturi cu TSKA Moscova, scor 1-0 și 15 minute în turul cu Barcelona, scor 3-1.

Italianul a postat și un comentariu al o postare în care erau evidențiate declarațiile lui Zlatan și a precizat: „În Manchester te-ai speriat și am vrut să câștig pe teren. Anul următor am câștigat oricum Champions League, dar Zlatan, încă te iubesc”.