MAGIA lui Ronaldinho a lovit din nou! GOLAZO incredibil de langa o LEGENDA a Barcelonei! Cum a putut sa inscrie de la 40 de metri

Ronaldinho Carles Puyol Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 12 Noiembrie 2017, 14:39
Data actualizarii: Duminica 12 Noiembrie 2017, 14:54

Ronaldinho a facut show intr-un meci demonstrativ ce a avut loc in Mexic.

Ronaldinho, Puyol, Valderrama sau Ivan Zamorano au fost vedetele unei partide amicale ce a avut loc in La Paz, Mexic, pe stadionul La Corregidora. Meciul s-a incheiat 2-2 dupa timpul regulamentar, astfel ca s-a ajuns la penalty-uri acolo unde selectionata Americii a castigat cu 5-4.

Ronaldinho a reusit golul serii - ovationat de un stadion intreg care a strigat minute intregi "Dinho, Dinho", brazilianul a reusit in minutul 64 un gol de poveste! A preluat cu calcaiul la 40 de metri de poarta si a trimis un lob perfect! Culmea, chiar Puyol a gresit si i-a permis lui Ronaldinho aceasta executie.

Selectionata Americii - Sere, Gómez, Suárez, Contreras, Rojas, García Aspe, Valderrama, Ronaldinho, Hernández, Zamorano, Fonseca.

Selectionata Europei - Conde, Puyol, Batak, Cribari, Meira, Yeknic, Eranio, Fiore, Zauri, Korchagin, Barson