karius Besiktas Turcia Fotbal extern Karius a lovit din nou: "Scoate-ma, nu vreau sa mai intru pe teren!" De ce a refuzat sa mai apere in repriza a doua
Data publicarii: Luni 11 Martie 2019, 17:27
Data actualizarii: Luni 11 Martie 2019, 17:31

Loris Karius, portarul care a distrus sansele lui Liverpool de a castiga UEFA Champions, a oferit un nou moment incredibil.

De aceasta data nu a fost vorba despre o gafa comisa pe teren. Potrivit presei turce, Karius a izbucnit in vestiar la pauza meciului dintre Besiktas si Konyaspor.

Portarul lui Besiktas i-a cerut pe un ton ridicat antrenorului Senol Gunes sa-l schimbe la pauza pentru ca in repriza a doua ar fi fost nevoit sa apere cu soarele in fata.

"Scoate-ma, nu vreau sa mai intru pe teren!", i-ar fi transmis Karius lui Gunes, potrivit publicatiei turce Fanatik.

Gunes nu a luat in seama cuvintele lui Karius si l-a trimis in teren si in repriza a doua. Besiktas a castigat meciul cu Konyaspor, scor 3-2, si este pe locul 3 in Turcia.