VIDEO Ireal! Gol ”fantomă” acordat în în minutul 90+7 în Penafiel - Oliveirense deși mingea nu a intrat în poartă

UD Oliveirense Fabio Pereira Kazu Miura penafiel Portugalia Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 05 Martie 2023, 09:27
Data actualizarii: Duminica 05 Martie 2023, 09:32

UD Oliveirense a fost egalată în prelungiri de FC Penafiel, în ultima etapă din liga secundă portugheză.

Echipa UD Oliveirense din liga secundă a Portugaliei, care l-a legitimat de curând pe veteranul japonez Kazu Miura (56 de ani), a fost egalată în minutul 90+7 în ultima etapă, în 1-1 sâmbătă cu Penafiel, după o fază extrem de bizară.

Oliveirense a deschis scorul prin Duarte (44), iar gazdele au egalat in extremis prin Adilio. Din imaginile video, nu reiese însă deloc că mingea a depășit linia porții!

Fabio Pereira, antrenorul lui Oliveirense: ”Merităm mai mult respect!”

Clubul din Oliveira de Azemeis a reacționat prin vocea antrenorului Fabio Pereira.

”União Desportiva Oliveirense merită mai mult respect! Am simțit cu toții o revoltă de nedescris în vestiar, la sfârșitul partidei, după golul validat fără ca mingea să fi depășit linia porții”, a spus tehnicianul.

După 23 de etape, Oliveirense se află pe locul 8, în timp ce Penafiel ocupă poziția 6.

Cu o victorie a lui Oiveirense, cele două echipe ar fi făcut rocada în clasament.