Fotbal extern

Iniesta si Podolski, implicati intr-o bataie generala: echipa lor a fost egalata in al 14-lea minut de prelungiri, gol marcat de PORTAR

Vissel Kobe, echipa la care joaca Iniesta si Podolski, a condus cu doua goluri diferenta pana in minutul 87.

Data publicarii: Luni 26 Noiembrie 2018, 13:37
Data actualizarii: Luni 26 Noiembrie 2018, 13:49

Final de meci incredibil la ultimul meci de campionat al echipei la care joaca Iniesta si Podolski, Vissel Kobe.

Oaspetii conduceau cu 3-1 in deplasarea cu Shimizu S-Pulse, dar s-au vazut egalati in al 14-lea minut de prelungiri, dupa un gol marcat chiar de portarul de la Shimizu.

Nervii au cedat la finalul meciului, iar jucatorii au fost implicati intr-o bataie generala.

Wellington Luis de Sousa (Vissel Kobe) a fost eliminat dupa ce si-a pus la pamant un adversar.

Pe imagini se vede cum Iniesta incearca sa aplaneze conflictul.

In clasamentul din China, Vissel Kobe este pe locul 11.