Andres Iniesta Lukas Podolski Fotbal extern Iniesta si Podolski, implicati intr-o bataie generala: echipa lor a fost egalata in al 14-lea minut de prelungiri, gol marcat de PORTAR
Data publicarii: Luni 26 Noiembrie 2018, 13:37
Data actualizarii: Luni 26 Noiembrie 2018, 13:49

Vissel Kobe, echipa la care joaca Iniesta si Podolski, a condus cu doua goluri diferenta pana in minutul 87.

Final de meci incredibil la ultimul meci de campionat al echipei la care joaca Iniesta si Podolski, Vissel Kobe.

Oaspetii conduceau cu 3-1 in deplasarea cu Shimizu S-Pulse, dar s-au vazut egalati in al 14-lea minut de prelungiri, dupa un gol marcat chiar de portarul de la Shimizu.

Nervii au cedat la finalul meciului, iar jucatorii au fost implicati intr-o bataie generala.

Wellington Luis de Sousa (Vissel Kobe) a fost eliminat dupa ce si-a pus la pamant un adversar.

Pe imagini se vede cum Iniesta incearca sa aplaneze conflictul.

In clasamentul din China, Vissel Kobe este pe locul 11.