Gol SENZATIONAL la Cupa Africii! Omul pe care nu-l baga nimeni in seama in Qatar face SHOW la CAN! VIDEO

festivalul de la CAN Cupa Africii pe Natiuni Qatar Fotbal extern
Data publicarii: Miercuri 23 Ianuarie 2013, 13:44
Data actualizarii: Miercuri 23 Ianuarie 2013, 13:44

►Stai de sase sambata si duminica! 12 ore de fotbal demential in direct la Sport.ro si Voyo.ro, cu City, United, Liverpool, Arsenal si Ajax! Vezi programul AICI!

Spectacolul continua la Cupa Africii pe Natiuni. De cele mai multe ori s-a spus ca valoarea echipelor este scazuta, iar marile vedete vin doar sa se relaxeze la competitia din Africa de Sud.

Oricum, unul dintre cele mai frumoase partide de anul acesta s-a jucat intre Tunisia si Algeria. Ambele echipe au ratat incredibil de mult, din toate pozitiile, iar victoria a venit abia in minutul 90.

Tunisia a castigat cu 1-0 in minutul 90, prin golul lui Youssef Msakni. Reusita sa este abia a patra pentru nationala tarii sale, in cele 19 prezente. Mijlocasul joaca in prezent la Lekhwiya, din Qatar, insa nu a apucat sa debuteze in cele trei saptamani de cand a semnat.