Fotbal extern

Fanii maghiari au impresionat la meciul cu Anglia.

Data publicarii: Joi 02 Septembrie 2021, 23:32
Data actualizarii: Joi 02 Septembrie 2021, 23:37

Fanii maghiari au umplut din nou Puskas Arena din Budapesta pentru meciul din preliminariile Campionatului Mondial, cu Anglia. Britanicii n-au avut milă de selecționata lui Marco Rossi, pe care au învins-o cu 4-0.

Așa cum s-a întâmplat și la EURO, fanii Ungariei au impresionat și au pregătit o coregrafie specială pentru meciul cu finalista Campionatului European. Pe teren, maghiarii au rezistat fără gol primit doar o repriză.

În minutul 55, Sterling a deschis scorul, iar opt minute mai târziu a pasat decisiv pentru golul lui Harry Kane. Maguire a punctat în minutul 69 pentru 3-0, iar Rice a închis tabela în minutul 87.

Ungaria a căzut pe locul trei, cu șapte puncte, dar este la egalitate de puncte cu Polonia, care ocupă locul doi. Anglia este pe primul loc, cu 12 puncte din tot atâtea posibile.