Real Madrid Barcelona Fotbal extern
Data publicarii: Luni 22 Aprilie 2024, 09:40
Data actualizarii: Luni 22 Aprilie 2024, 09:44

Real Madrid s-a impus în El Clasico. Madrilenii au învins-o pe Barcelona cu scorul de 3-2 în etapa cu numărul 32 din La Liga.

Christensen a deschis scorul în minutul 6, iar Vinicius a restabilit egalitatea în minutul 18 de la punctul cu var. Lamine Yamal a avut un gol anulat în minutul 28, cea mai controversată fază a partidei, după o execuție cu călcâiul a jucătorului de 16 ani.

Meme-urile apărute după El Clasico

Fermin Lopez a  înscris în minutul 69, iar Barcelona a trecut în avantaj, dar Lucas a restabilit egalitatea în minutul 73, iar Bellingham a înscris golul victoriei în prelungiri.

Catalanii au acuzat dur arbitrajul meciului, mai ales după golul anulat al lui Lamine Yamal. Puștiul de 16 ani a trimis cu călcâiul spre poarta lui Lunin, dar portarul ucrainean a respins în ultimul moment. Fanii Barcelonei au considerat că mingea a trecut de linia porții, iar de aceeași părere a fost și Xavi care nu s-a abținut la interviul acordat la finalul partidei.

Suporterii au realizat meme-uri care mai de care mai amuzante la finalul meciului, iar principala victimă a fost Barcelona, mai ales că în urmă cu doar câteva zile catalanii au fost eliminați și din Champions League, după eșecul cu PSG.