E OFICIAL! Mircea Lucescu nu s-a inteles cu elvetienii si a refuzat oferta celor de la FC Sion
![E OFICIAL! Mircea Lucescu nu s-a inteles cu elvetienii si a refuzat oferta celor de la FC Sion Mircea Lucescu FC Sion](https://res.sport.ro/assets/sport/2019/12/27/image_galleries/692868/e-oficial-mircea-lucescu-nu-s-a-inteles-cu-elvetienii-si-a-refuzat-oferta-celor-de-la-fc-sion_size6.jpg)
Lucescu s-a aflat in negocieri cu echipa din Elvetia.
Christian Constantin, patronul FC Sion, declara cu ceva zile in urma ca s-a intalnit cu Lucescu pentru a discuta detaliile unei posibile colaborari. Cei doi sunt prieteni, iar seful elvetienilor era increzator ca va reusi sa-l convinga pe "Il Luce" sa preia conducerea tehnica.
"Sper ca pe 2 ianuarie, la reunirea echipei, Lucescu sa fie alaturi de noi", a declarat Christian Constantin.
Lucrurile nu s-au desfasurat conform planului, iar Mircea Lucescu a refuzat oferta, potrivit jurnalistilor de la Le Matin. Asadar, antrenorul roman nu se va alatura din iarna echipei elvetiene, dar usa ramane deschisa pentru o intelegere in vara.
"Discutiile noastre au decurs excelent, el a vrut sa vina", a explicat patronul lui Sion, care a adaugat ca Lucescu a refuzat oferta din motive personale.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News