”Dezamăgire!” Prima reacție a oltenilor după înfrângerea rușinoasă suferită în Albania

Universitatea Craiova Conference League Marcel Popescu Fotbal extern
Data publicarii: Joi 22 Iulie 2021, 22:11
Data actualizarii: Joi 22 Iulie 2021, 22:18

Universitatea Craiova a pierdut cu 1-0 partida cu Laci, din primul tur preliminar al Conference League!

Oltenii au început în forță partida, însă în ciuda ocaziilor importante de poartă pe care le-au avut în primele 30 de minute nu au reșit să trimită mingea în poartă.

Cei care au marcat au fost albanezii, prin Zarubica, în minutul 36.

În partea secundă Craiova a atacat în valuri însă nu a reușit să fie eficientă în fața porții. Cea mai mare ocazie a reprizei i-a aparținut lui Koljic, care a trimis periculos cu capul spre poarta, după o lovitură de la colț, în minutul 63.

Marcel Popescu, dezamăgit de evoluția Craiovei

„Dezamăgire. Dezamăgire pentru că atitudinea și modul de abordare al unui joc din cupe europene, care îți permite să te afirmi, să confirmi în Europa... ce vrea toată lumea să facă nu numai Craiova.

Nu poti trata un astfel de meci într-un asemenea mod, pentru că te taxează”, a spus Marcel Popescu, la Digi Sport.

Universitatea Craiova a pierdut meciul cu Laci, scor 0-1, disputat în deplasare, în prima manșă a turului doi preliminar al Conference League. Cele mai tari faze ale meciului sunt aici.