FOTO ȘI VIDEO Cristiano Ronaldo, la a treia ”dublă” consecutivă! Cum a sărbătorit portughezul golurile

Cristiano Ronaldo Al-Nassr Anderson Talisca Arabia Saudita Nationala Portugaliei Fotbal extern
Data publicarii: Miercuri 05 Aprilie 2023, 08:51
Data actualizarii: Miercuri 05 Aprilie 2023, 08:53

Echipa din Riyadh s-a impus cu 5-0 în deplasare la Al-Adalah, în etapa a 22-a din Arabia Saudită.

Al-Nassr Riyadh a câștigat cu 5-0 meciul din deplasare cu Al-Adalah, în etapa cu numărul 22 din Arabia Saudită, dar rămâne pe locul 2 în clasament, la un punct distanță de marea rivală Al-Ittihad Jeddah.

Cristiano Ronaldo a impresionat și acum, portughezul marcând două goluri.

A deschis scorul în minutul 40, dintr-un penalty decis în urma consultării VAR, apoi a înscris pentru 3-0 în minutul 66.

Celelalte goluri ale lui Al-Nassr au fost marcate de Anderson Talisca (55, 78) și Ayman Yahya (90+8).

Cristiano Ronaldo joacă în Arabia Saudită, dar a devenit unic în istoria Europei

A fost a treia ”dublă” consecutivă pentru golgheterul Cristiano Ronaldo, după cele reușite la echipa națională a Portugaliei în 4-0 cu Liechtenstein și 6-0 cu Luxemburg.

Astfel, la 38 de ani împliniți în luna februarie, el a devenit unicul fotbalist din istorie care a înscris în șase campanii/turnee finale de Campionat European!

Foto și video: Al Nassr