FOTO ȘI VIDEO Cristiano Ronaldo, fotbal și UFC în Arabia Saudită! Fault de zile mari al portughezului în derby-ul pierdut de Al-Nassr în fața lui Al-Hilal

Cristiano Ronaldo al-hilal Al-Nassr michael oliver Odion Ighalo Fotbal extern
Data publicarii: Miercuri 19 Aprilie 2023, 10:10
Data actualizarii: Miercuri 19 Aprilie 2023, 10:24

Starul portughez nu și-a putut ajuta echipa în ultimul meci de campionat.

Cristiano Ronaldo a jucat toate cele 90 de minute pentru Al-Nassr în eșecul de marți seara din campioantul Arabiei Saudite, 0-2 în derby-ul cu Al-Hilal, iar starul portughez a ieșit în evidență pentru un fault atipic, în urma căruia a și încasat cartonașul galben.

Ronaldo și-a doborât un adversar printr-o veritabilă manevră de UFC și a fost avertizat de arbitrul Michael Oliver în minutul 57.

Cristiano Ronaldo, 11 goluri în 11 meciuri în campionatul saudit

Gazdele de la Al-Hilal au câștigat prin dubla lui Odion Ighalo (42 și 62 - ambele din penalty), iar Al-Nassr se află acum în continuare la trei puncte de liderul Al-Ittihad, care are și un meci mai puțn disputat.

În Arabia Saudită, Cristiano Ronaldo are 11 goluri înscrise în cele 11 meciuri disputate în campionat, însă pe primul loc în topul celor mai buni marcatori se află nigerianul Odion Ighalo, cu 18 reușite.