Cristiano Ronaldo, criticat direct de antrenorul de la Al Nassr. Starul portughez, considerat vinovat pentru eșecul din Supercupă

Cristiano Ronaldo al nassr Fotbal extern
Data publicarii: Vineri 27 Ianuarie 2023, 16:30
Data actualizarii: Vineri 27 Ianuarie 2023, 16:41

Al Nassr, echipa lui Cristiano Ronaldo, a pierdut semifinala Supercupei Arabiei Saudite contra lui Al Ittihad, scor 1-3, iar portughezul a ratat primul trofeu după transferul în Orientul Mijlociu.

Echipa lui Cristiano Ronaldo, Al Nassr, a fost eliminată, joi, în semifinalele Supercupei Arabiei Saudite, fiind învinsă cu scorul de 3-1 de Al Ittihad.

Au marcat Romarinho (minutul 15), Hamdallah (minutul 43) şi Al-Shanqeeti (minutul 90+3) pentru învingători, respectiv Talisca (minutul 67) pentru Al Nassr.

Cristiano Ronaldo a evoluat pe toată durata partidei. În cealaltă semifinală, Al Feiha a învins Al Hilal cu scorul de 1-0. Finala va avea loc duminică, la Riad.

Rudi Garcia, declarație directă despre starul portughez

Antrenorul celor de la Al Nassr nu s-a ferit de cuvinte la finalul partidei, mărturisind că ratarea lui Cristiano Ronaldo din prima repriză a contat foarte mult.

"Unul dintre lucrurile care au schimbat cursul jocului a fost ratarea lui Cristiano Ronaldo din prima repriză. Îi felicit pe cei de la Al Ittihad. S-au prezentat mult mai bine în prima repriză decât noi. În partea a doua am fost mai buni, dar nu am reușit să întoarcem scorul", a spus Rudi Garcia, potrivit Sportbible.

Cristiano Ronaldo a fost titular la Al Nassr și a jucat pe întreaga partidă. Fotbalistul a avut un singur șut pe spațiul porții în prima repriză, însă nu a reușit să înscris.