Continua lupta nebuna la titlu in Spania! Real a distrus-o pe Granada si ii sufla din nou in ceafa lui Atletico. Cum arata clasamentul cu doua etape intainte de final

Real Madrid Granada la liga Fotbal extern
Data publicarii: Vineri 14 Mai 2021, 00:43
Data actualizarii: Vineri 14 Mai 2021, 00:55

Real Madrid revine la doua puncte in spatele lui Atletico Madrid.

Cu Marcelo exclus din lot dupa un conflict cu Zidane, Real Madrid s-a impus cu 4-1 pe terenul lui Granada.

Constienti de faptul ca nu au voie sa rateze victoria in aceasta seara, fotbalistii lui Zidane au inceput in forta meciul, iar in minutul 17, Modric a deschis scorul, cu un sut in coltul din dreapta al portii. A fost 2-0 la pauza, dupa ce Rodrygo a reusit sa marcheze in minutele de prelungire ale primei reprize.

Gazdele au inceput sa spere in minutul 71, cand Jorge Molina a redus din diferenta (2-1). Entuziasmul celor de la Granada a disparut insa rapid. In minutul 75, Odriozola a facut 3-1, cu un sut sub transversala, iar doua minute Benzema a profitat de o eroare comisa de portarului Rui Silva si a stabilit rezultatul final, 4-1.

Cum arata clasamentul la varf in La Liga, cu doua etape inainte de finalul sezonului