Continua blestemul pentru Benzema! Atacantul s-a accidentat la ultimul meci al Frantei! Cat va lipsi

Karim Benzema accidentare Blestem EURO 2020 Franta Fotbal extern Continua blestemul pentru Benzema! Atacantul s-a accidentat la ultimul meci al Frantei! Cat va lipsi
Alecu Mihai
Data publicarii: Miercuri 09 Iunie 2021, 10:01
Data actualizarii: Miercuri 09 Iunie 2021, 10:04

Francezul a parasit accidentat ultimul meci de pregatire al Frantei.

Fotbalistul lui Real Madrid asteapta sa joace primul meci oficial pentru nationala Frantei dupa mai bine de 5 ani, insa se pare ca perioada se va mai prelungi, dupa ce Benzema a suferit o leziune a genunchiului in ultima partida amicala disputat de Franta, 3-0, contra Bulgariei.

Fotbalistul de 33 de ani s-a lovit in prima repriza in urma unui duel cu Ivan Turitsov, primind tratament pe marginea terenului, insa dupa doar cateva minute fiind scos, pentru a nu i se agrava accidentarea. Olivier Giroud a fost inlocuitorul sau, dupa doar 41 de minute de joc.

De altfel, jucatorul lui Chelsea a marcat o dubla pana la final, fapt care i-a asigurat nationalei Cocosului Galic o victorie cu 3-0 in ultima partida de verificare inainte de startul Campionatului European. Din primele informatii, Benzema va fi indisponibil pentru prima partida din grupe, contra Germaniei, insa ar putea reveni pentru ultimele doua, contra Ungariei si Portugaliei.