• EURO U21 se vede pe VOYO, la Pro TV și Pro Arena în perioada 11 iunie - 28 iunie

Cele două echipe și-au dat întâlnire în prima rundă de la Campionatul European de tineret pe ”MOL Arena”, în Dunajska Streda. La capătul celor 90 de minute, Anglia a înregistrat toate cele trei puncte.

Ciprian Marica a scos în evidență un detaliu despre naționala Angliei la U21: ”Foarte important să spunem asta”

Prezent la Studio EURO U21 alături de fostul internațional Florin Gardoș și de jurnaliștii Costin Ștucan și Cătălin Oprișan, în direct la Pro Arena, Ciprian Marica a evidențiat cota de piață a naționalei Angliei: 240 de milioane de euro! De opt ori mai mare decât a selecționatei lui Daniel Pancu.

”Un meci la discreția englezilor. 70 la sută posesie pentru englezi. Au dominat meciul, au fost la cârma partidei. Neinspirați în primele 45 de minute, apoi marchează și își fac meciul ușor. 

Au o revenire cehii, însă mult prea puțin. Asta pentru că englezii, cu jucători de la Liverpool, City, Tottenham nu aveau cum să piardă.

Ce ar mai fi de spus important, o să vă spun că englezii au o cotă de 240 de milioane de euro! Iar cehii, 18. Noi, 28. O națională de 240 de milioane de euro!

Acum, trebuie să spunem că sunt și două goluri de portar. Golul lui Elliot și golul doi. E important să dai la poartă, nu? Dai la poartă, o deviază... Cred că putea să facă mai mult portarul”, a spus Ciprian Marica la Studio EURO U21.