Chinezii au inventat un nou sport: fotbal MMA! Demba Ba a avut o lovitura socanta la ultimul meci! VIDEO

Data publicarii: Marti 18 August 2015, 11:54
Data actualizarii: Marti 18 August 2015, 20:38

Numai in China o astfel de lovitura putea fi tolerata! Arbitrul nu l-a eliminat pe Demba Ba dupa aceasta lovitura!

Demba Ba a plecat in aceasta vara de la Besiktas in China, la Shanghai Shenhua, acolo unde este coleg cu Mohamed Sissoko, fost jucator la Liverpool si Juventus, si Tim Cahill.

Demba Ba a reusit sa marcheze de 2 ori in 6 meciuri la Shanghai Shenhua, insa in ultimul meci a fost personajul negativ - el si-a lovit puternic un adversar cu gheata in fata! Desi nu a fost intentie, fostul atacant de la Chelsea nu s-a uitat daca ar vreun adversar langa el, decizia arbitrului de a-i acorda doar cartonas galben i-a enervat pe jucatorii lui Gunagzhou Evergrande.

Cele 2 echipe au terminat la egalitate, scor 2-2. La momentul fazei lui Demba Ba, scorul era 0-0, echipa sa reusind sa deschida scorul 5 minute mai tarziu prin Moreno. Elkson si Goulart au intors rezultatul in a doua repriza pentru ca Papadopoulos sa egaleze in minutul 88.