Cel mai nebun gol al weekendului! Cum a putut sa inscrie Quaresma in poarta lui Trabzon dintr-un unghi imposibil VIDEO

Trabzonspor Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 23 August 2015, 13:24
Data actualizarii: Duminica 23 August 2015, 13:31

Ricardo Quaresma a reusit o nebunie de gol in meciul pe care Besiktas l-a pierdut pe teren propriu in fata lui Trabzonspor, scor 1-2.

Trabzon a deschis scorul in minutul 53, iar Quaresma a egalat, patru minute mai tarziu, cu o nebunie de gol.

Cand toata lumea se astepta la o centrare, Quaresma a trimis spre vinclul portii, mingea a lovit bara si a intrat in poarta, lasandu-l pe portar fara nicio reactie.

Besiktas a jucat o jumatate de ora in inferioritate numerica, dupa ce Quaresma a vazut al doilea galben in minutul 61, si n-a putut mentine egalul pana la final. Trabzonspor a marcat golul victoriei cu cinci minute inainte de final si are maximum de puncte dupa primele doua etape.