Tehnicianul român a semnat un contract valabil pe două sezoane, iar prezentarea oficială va avea loc pe 22 iunie, într-o conferință de presă organizată de clubul din capitala Poloniei.
Când poate câștiga Edi Iordănescu primul trofeu pe banca Legiei Varșovia
Fostul selecționer al României nu va avea parte de o perioadă de acomodare, pentru că startul sezonului e unul incendiar.
Iordănescu va debuta oficial pe 10 iulie, în turul 1 preliminar din Europa League. Doar trei zile mai târziu, pe 13 iulie, are șansa de a cuceri primul trofeu cu Legia: Supercupa Poloniei, în fața marii rivale Lech Poznań.
Campionatul va începe și el rapid: în prima etapă, Legia va juca împotriva celor de la Piast Gliwice.
Fostul selecționer are trei trofee în CV, iar ultimul datează din sezonul 2020/21, când avea să câștige "dubla" cu CFR Cluj: titlul și Super Cupa României.