Bucurie rosie! Vezi primul gol al lui Paraschiv pentru Rimini si cum a fost eliminat fostul stelist!

Data publicarii: Sambata 09 Februarie 2008, 17:57
Data actualizarii: Sambata 09 Februarie 2008, 17:57
RIMINI 3-0 ASCOLI. VEZI GOLUL LUI PARASCHIV!

Fostul stelist Sorin Paraschiv a marcat sambata primul sau gol pentru Rimini! "Para" a deschis scorul in minutul 27 al meciului Rimini - Ascoli. Primul sau gol a fost unul cu ghinion pentru Paraschiv: La jumatatea reprizei secunde, in minutul 66, Paraschiv a primit cartonasul rosu si a fost eliminat. La prima reusita in Italia pentru Paraschiv, echipa sa Rimini a castigat la scor 3-0 cu Ascoli.

Paraschiv nu s-a remarcat prin multe goluri nici la Steaua, insa era foarte iubit de fani pentru daruirea cu care joaca. Stelistii nu vor uita usor nici golul marcat in deplasare in fata celor de la Standard Liege, gol care a cantarit mult in calificarea Stelei in Liga Campionilor in sezonul 2006-2007.