Kun Aguero a fost dus de urgenta la spital la pauza meciului cu Nigeria! Ce a patit atacantul

Kun Aguero Argentina Fotbal extern
Data publicarii: Marti 14 Noiembrie 2017, 22:05
Data actualizarii: Marti 14 Noiembrie 2017, 23:07

Argentina a pierdut ultimul amical al anului.

Nigeria a reusit sa castige cu 4-2 in fata Argentinei, desi sud-americanii au condus cu 2-0! Fara Messi, Argentina a marcat prin Banega si Sergio Aguero, Iheanacho reusind sa marcheze pentru africani chiar inainte de pauza!

La pauza a avut loc insa un moment cu adevarat socant! Conform Sky Sports, Aguero a lesinat si a fost dus de urgenta la spital! Selectionerul Argentinei, Jorge Sampaoli, a declarat dupa partida ca Aguero a avut ameteli. Federatia din Argentina a emis un comunicat prin care a anuntat ca Aguero a fost dus la spital pentru un control de rutina dupa ce lesinase.

In repriza a 2-a, Nigeria s-a dezlantuit - jucatorul lui Arsenal, Alex Iwobi, a reusit o dubla. Intre reusitele acestuia a marcat si Brian Idowu.