Brazilia 6-1 Chile. Brazilia merge in semifinalele Copei America

Data publicarii: Duminica 08 Iulie 2007, 09:56
Data actualizarii: Duminica 08 Iulie 2007, 09:56
BRAZILIA - IN DRUM SPRE A OPTA COPA AMERICA

Selecao nu mai glumeste. Infrangerea din grupe in fata Mexicului i-a infuriat rau pe Robinho si compania. Au simtit-o pe pielea lor chilienii, care au incasat un sac de goluri din partea "dansatorilor" de pe Copacabana. Dupa ce i-a administrat un sec 3-0 in grupe, Brazilia a invins Chile cu 6-1si in sferturile Copei si se pregateste de semifinale.

Scorul a fost deschis de Juan (minutul 16) in urma unei lovituri de cap. Baptista dubleaza avantajul dupa 22 de minute si reuseste doppietta dupa alte cinci minute. Imediat dupa pauza, Robinho iese la rampa nu numai ca servant, ci si ca marcator. Josue si Vagner Love inchid tabela, nu inainte de a le permite chilienilor sa inscrie golul de onoare, prin Humberto Suazo. Brazilia - Chile 6-1, si elevii lui Dunga se califica in semifinale.

Copa America merge mai departe, numai la Sport.ro. Nu-i rata in aceasta noapte pe favoritii Argentina si Mexic. Mexic - Paraguay, de la 23:00, si Argentina - Peru, de la 01:20, in direct la Sport.ro!