Piturca nu bate pe nimeni la arabi: inca o infrangere in campionat, Al Ittihad a fost condusa cu 4-0!

Victor Piturca Arabia Saudita Fotbal extern
Data publicarii: Vineri 05 Decembrie 2014, 16:25
Data actualizarii: Vineri 05 Decembrie 2014, 22:29

Fostul selectioner are probleme mari la Al Ittihad! Faniilor nu le-a venit sa creada ce a patit echipa lor in ultimul meci din Arabia Saudita.

Al Ittihad a pierdut cu 4-3 in fata unui adversar modest, Al Taawon. Ittihad a fost condusa la un moment dat chiar cu 4-0, dar a reusit sa mai salveze din aparente in ultima jumatate de ora. Piturca trebuie sa le demonstreze acum suporterilor ca poate fi solutia pe termen lung pe care o asteptau.

Imaginile surprinse cu Piti pe banca spun totul despre modul in care a trait meciul. Resemnat, antrenorul roman n-a avut reactie la masacrul din prima repriza.

Al Ittihad a fost la cativa milimetri de egal, insa golul de 4-4 n-a mai venit in prelungiri, la o centrare pe langa care au trecut 3 jucatori!

Al Ittihad ramane pe 4 in Arabia Saudita, cu 22 de puncte, 6 sub liderul Al Nasr.