Basaksehir, SOCUL serii in Cupa Turciei! La pauza era 1-0. E INCREDIBIL cat s-a terminat! SCOR FLUVIU: Demba Ba, pe lista marcatorilor

Basaksehir Demba Ba Fotbal extern Basaksehir, SOCUL serii in Cupa Turciei! La pauza era 1-0, e INCREDIBIL cat s-a terminat! SCOR FLOVIU: Demba Ba, pe lista marcatorilor
Data publicarii: Joi 17 Decembrie 2020, 21:23
Data actualizarii: Vineri 18 Decembrie 2020, 08:57

Istanbul Basaksehir a reusit scorul serii in meciurile din Cupa Turciei.

Basaksehir s-a distrat in Cupa Turciei impotriva lui Turgutluspor, echipa din a treia liga a Turciei.

Aleksic a marcat singurul gol al primei reprize, dupa o pasa din partea lui Demba Ba.

In repriza a doua a duelului din saisprezcimile competitiei, Basaksehir s-a dezlantuit si a marcat nu mai putin de 6 goluri.

Demba Ba a fost primul marcator al reprizei secunde, in minutul 58, dupa care Frei (65'), Chadli (70') si Gulbradsen (79', 83', 90+3) au stabilit scorul final.

A fost al treilea meci jucat de Basaksehir dupa duelul cu PSG din Champions League, cand a izbucnit scandalul momentului in fotbalul mondial. In campionat, echipa din Istanbul a fost invinsa pe teren propriu de Gaziantep, scor 1-2.