Barnsley a mai facut o victima in Cupa Angliei: Barnsley 1-0 Chelsea!

Autor: Sport.ro
Sambata 08 Martie 2008, 19:30
RAMAI PE WWW.SPORT.RO PENTRU REZUMAT!

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Dupa ce a pus-o la respect pe Liverpool chiar pe Anfield Road, micuta Barnsley a dat lovitura si in fata lui Chelsea! Pe propriul teren, echipa din liga a doua engleza a eliminat detinatoarea trofeului in sferturi si viseaza sa rescrie istoria!

Chiar daca stiau de experienta neplacuta a rivalilor de la Liverpool, cei de la Chelsea i-au luat cam de sus pe adversarii lor si asta i-a costat. Nigerianul Odejayi a dat lovitura de gratie in minutul 67, dupa ce i-a furat mingea portarului Cudicini.

Chelsea sufera cea mai rusinoasa infrangere din ultimii ani in fata echipei care a umilit-o in 1989i: 4-0.