Barcelona a inceput TIKI-TAKA versiunea 2.0! In minutul 5 era 0-0, dar dupa 19 minute toata lumea a ramas uimita de scor:

Barcelona Copa del Rey Spania Fotbal extern
Data publicarii: Sambata 09 August 2014, 19:00
Data actualizarii: Sambata 09 August 2014, 19:05

Barcelona e in forma maxima inainte de startul noului sezon.

Catalanii au mers in Finlanda, pentru un meci amical cu HJK Helsinki. Partida este una amicala, insa nu i-a impiedicat pe spanioli sa-si distruga adversarii.

In minutul 5 a marcat pustiul El Haddadi pentru catalani, apoi si Sergi Roberto (min. 9).

Urmatorul gol a venit dupa alte 8 minute, cand Haddadi a reusit dubla. Pique a inscris si el in min. 24, pentru 4-0, astfel ca in doar 19 minute catalanii au facut o demonstratie de fotbal.

Pana la final, catalanii au mai inscris de doua ori: Bartra a facut 5-0 in min. 49, in timp ce Sandro a inchis tabela in min. 82, la 6-0.

Barcelona pregateste noul sezon dupa cel mai rau campionat pe care l-a facut in ultimii ani. Catalanii au ratat La Liga, Champions League si Cupa Regelui.

In campionat au terminat pe locul 2, dupa Atletico, in Cupa au pierdut finala cu Real, iar in Champions League au ajuns pana in sferturi, unde au fost eliminati tot de Atletico.