Arbitrul care a condus o semifinala UCL sezonul trecut tocmai a dat penalty pentru un hent la portar :) VIDEO

Cuneyt Cakir Fotbal extern
Data publicarii: Marti 27 Decembrie 2016, 15:33
Data actualizarii: Marti 27 Decembrie 2016, 15:41

Si nu e o gluma! Cuneyt Cakir, arbitru renumit la nivel european, cu meciuri de Euro sau Champions League, a comis-o in ultima etapa din campionatul Turciei.

Cakir s-a facut de ras cu o decizie hazlie. In minutul 67 al meciului dintre Rizespor si Osmanlispor, centralul turc a acordat un penalty pentru Rize pentru un hent comis de portar in propriul careu.

Cakir a crezut probabil ca mingea l-a lovit in mana pe unul dintre fundasii lui Osmanli, desi manusile albe ale portarului erau cat se poate de vizibile.

Reputatia lui Cakir a ramas totusi intacta. Decizia gresita nu a fost insa si decisiva - lovitura de la 11 metri a fost ratata de Rize.

Meciul a fost decis in minutul 94, cand Osmanli a inscris unicul gol al meciului, din penalty.

Cakir a fost la centru intr-una din semifinalele UEFA Champions League din sezonul trecut, cand Bayern a invins-o pe Atletico cu 2-1.