VIDEO Ar fi putut fi unul dintre cele mai spectaculoase goluri ale lui Cristiano Ronaldo! Ratarea incredibilă a starului portughez

Cristiano Ronaldo al nassr Fotbal extern
Data publicarii: Marti 23 Mai 2023, 22:34
Data actualizarii: Marti 23 Mai 2023, 22:53

Al Nassr a jucat cu Al Shabab pe teren propriu, în etapa a 28-a din campionatul Arabiei Saudite.

Aflată la trei puncte în spatele liderului Al Ittihad, Al Nassr avea nevoie de victorie, ținând cont că mai sunt doar două etape până la finalul sezonului.

Meciul a început cum nu se poate mai rău pentru formația la care evoluează Cristiano Ronaldo, iar la pauză scorul era 2-1 pentru oaspeți.

Ratare monumentală pentru Cristiano Ronaldo

În minutul 33 al partidei, starul portughez a fost protagonistul unei faze spectaculoase, în care a dat cu capul la poartă, din săritură, mingea oprindu-se în bara transversală.

"Atât de ghinionist", "Ce lovitură cu capul", "Este blestemat" sunt doar câteva dintre comentariile de pe rețelele de socializare.

Cristiano Ronaldo vrea să plece de la Al-Nassr

Chiar dacă i s-a oferit cel mai mare salariu din istoria fotbalului (200 de milioane de euro pe an), Cristiano Ronaldo vrea să plece din Arabia Saudită

Mundo Deportivo scrie că starul lusitan nu ar fi mulțșumit de situația din zona Golfului, unde infrastructura este departe de cea din Europa. Intenția portughezului este de a pleca de la Al-Nassr, cel mai probabil la finalul acestui sezon, și de a reveni în Europa.