FAZA ZILEI! GEST UNIC in Superclasico: omul meciului a fost MUSCAT de Marcello Gallardo!

Data publicarii: Vineri 26 Martie 2010, 18:34
Data actualizarii: Vineri 26 Martie 2010, 18:37

A fost descoperit Mike Tyson din fotbal .. in Argentina, la Boca - River Plate, scor 2-0!

Boca a muscat din ei pe teren, insa River a facut-o la propriu! Marcelo Gallardo si Medel au fost protagonistii unei faze rar intalnite in fotbal!

Mijlocasul lui River, Marcelo Gallardo, l-a muscat de deget pe fundasul Bocai, Gary Medel care culmea este poreclit "Pit Bull" sau "Gattuso din Chile"!

Cei doi s-au sicat minute in sir injurandu-se si lovindu-se dupa o faza petrecuta in minutul 24 din repriza secunda.

Suparat Medel a gesticulat catre mijlocasul de 34 de ani care l-a muscat de deget fara sa stea pe ganduri. Omul care a marcat dubla victorioasa, Medel, a fost eliminat in minutul 80 dupa al doilea galben.

"Medel a fost muscat de degetul de la mana dreapta", a confirmat doctorul Bocai, Pablo Ortega Gallo.