VIDEO - UMILINTA IN GERMANIA: LEVERKUSEN - OSASUNA 0-3

Data publicarii: Joi 05 Aprilie 2007, 23:34
Data actualizarii: Joi 05 Aprilie 2007, 23:34
BAYER LEVERKUSEN NU A MISCAT IN FATA SPANIONILOR DE LA OSASUNA

Bayer Leverkusen este doar o umbra a echipei care facea legea in Europa acum 5 ani. Locul 5 din Bundesliga a luat o bataie rusinoasa pe teren propriu in primul meci din sferturile Cupei UEFA. Osasuna invins la Leverkusen cu 3-0 si nu prea mai are emotii pentru returul de saptamina viitoare.
Spaniolii au inceput in forta si au deschis scorul la prima lovitura de colt a meciului: Cuellar a inscris in minutul 1.
Voronin si Barbarez au ratat la greu, dar cu toata straduinta germanilor, spaniolii au intrat in avantaj la pauza.
Primii care au gasit poarta si dupa reluare au fost tot spaniolii, care au rezolvat meciul si calificarea in doar 2 minute: David Lopez a trimis in poarta din pasa lui Savo Milosevic,  in minutul 71, iar apoi Webo l-a invins si el pe Adler, in minutul 73, la doar un minut dupa ce a intrat pe teren.
"Bayer Leverkusen a fost naucita de nemiloasa Osasuna", scrie site-ul UEFA, dupa primul meci din sferturi. Germanii si-au cam luat adio de la calificarea in semifinale, returul jucindu-se joia viitoare in Spania, iar Osasuna si-a anuntat deja obiectivul: vrea Cupa UEFA.