VIDEO | Comedia erorilor, cu Cestor protagonist. Cum a înscris Steaua Roșie al doilea gol

Iosif Pintilie
Data publicarii: Marti 17 August 2021, 23:06
Data actualizarii: Marti 17 August 2021, 23:20
CFR Cluj se duelează în deplasare cu Steaua Roșie Belgrad pentru un loc în grupele Europa League.

Campioana României era codusă cu 2-0 la pauză, după o repriză în care Steaua Roșie Belgrad a profitat de erorile echipei lui Marius Șumudică și a marcat de două ori, după două gafe grave în defensiva campioanei României.

Aleksandar Katai a înscris în minutul 38, după ce a primit o pasă cu pieptul de la Pavkov. Cestor a greșit de două ori în această fază, având pe rând posibilitatea să îi oprească pe Pavkov și Katai.

• CFR e la pâmânt! Steaua Roșie Belgrad a reușit și al doilea gol și este cu un picior în grupele Europa League

CFR era condusă din minutul 5

Campioana României a început foarte prost meciul și a luat gol încă din minutul 5. Milan Pavkov a înscris pentru Steaua Roșie Belgrad, după o fază în care apărarea CFR-ului s-a făcut de râs.

El Fardou Ben a șutat, de lângă Mike Cestor, însă Arlauskis a respins până la Pavkov, care a trimis cu capul în poartă, deși Denis Ciobotariu era lângă el și ar fi putut interveni.