VIDEO | Omrani, groggy! Ce s-a întâmplat pe "Maracana" din Belgrad

CFR Cluj joacă prima manșă a play-off-ului Europa League la Belgrad, contra echipei lui Dejan Stankovic, Steaua Roșie

Data publicarii: Marti 17 August 2021, 22:47
Data actualizarii: Marti 17 August 2021, 22:53

După un început slab de partidă, ardelenii au amenințat poarta lui Borjan, fostul goalkeeper de la FC Vaslui, iar francezul Billel Omrani a încercat să găsească culoare spre poarta sârbilor.

Activ pe ambele flancuri, atacantul crescut la Marseille i-a hărțuit în permanență pe fundașii adverși, iar în minutul 34 a fost faultat dur de Rodic.

Omrani s-a lovit ca de un zid

Aflat pe extrema dreaptă, Omrani a încercat să se demarce însă fotbalistul lui Dejan Stankovic i-a tăiat calea fotbalistului de la CFR, discret.

Omrani s-a lovit ca de o stâncă și s-a prăbușit pe gazon, în timp ce Rodic, care a primit cartonaș galben, a susținut în fața arbitrului că nu a comis fault.

Făcut KO, Omrani a primit îngrijiri medicale, însă și-a revenit rapid după contactul dur cu fotbalistul campioanei Serbiei.

După perioada bună a CFR-ului, Steaua Roșie a mai punctat o dată până la pauză, scor 2-0.