VIDEO | Omrani, groggy! Ce s-a întâmplat pe "Maracana" din Belgrad

Data publicarii: Marti 17 August 2021, 22:47
Data actualizarii: Marti 17 August 2021, 22:53

CFR Cluj joacă prima manșă a play-off-ului Europa League la Belgrad, contra echipei lui Dejan Stankovic, Steaua Roșie

După un început slab de partidă, ardelenii au amenințat poarta lui Borjan, fostul goalkeeper de la FC Vaslui, iar francezul Billel Omrani a încercat să găsească culoare spre poarta sârbilor.

Activ pe ambele flancuri, atacantul crescut la Marseille i-a hărțuit în permanență pe fundașii adverși, iar în minutul 34 a fost faultat dur de Rodic.

Omrani s-a lovit ca de un zid

Aflat pe extrema dreaptă, Omrani a încercat să se demarce însă fotbalistul lui Dejan Stankovic i-a tăiat calea fotbalistului de la CFR, discret.

Omrani s-a lovit ca de o stâncă și s-a prăbușit pe gazon, în timp ce Rodic, care a primit cartonaș galben, a susținut în fața arbitrului că nu a comis fault.

Făcut KO, Omrani a primit îngrijiri medicale, însă și-a revenit rapid după contactul dur cu fotbalistul campioanei Serbiei.

După perioada bună a CFR-ului, Steaua Roșie a mai punctat o dată până la pauză, scor 2-0.