Vezi cum joaca minunea care sperie viitorul Stelei in Europa: Grasshopper 1-2 Young Boys!

Data publicarii: Duminica 08 August 2010, 22:44
Data actualizarii: Duminica 08 August 2010, 22:44

Grasshopper Zurich, adversara Stelei in play-off-ul Ligii Europa, a fost invins, duminica, pe teren proproiu, cu scorul de 2-1 (1-0), de formatia Young Boys Berna, in etapa a IV-a a campionatului elvetian!

Golul gazdelor a fost marcat de Rennella, in minutul 78, pentru invingatori inscriind Bienvenu '45 si Costanzo '49.

Antrenorul echipei Grasshopper, Ciriaco Sforza, a folosit urmatoarea formula de echipa: Konig - Menezes, Vallori, Smiljanici, Voser - Salatici - Lang (Emeghara '86), Toko (Colina '86), Cabanas, Lenjani (Adili '42) - Rennella.

Ccl mai promitator tanar el Elvetiei, pustiul de 16 ani Endogan Adili a fost unul dintre cei mai buni oameni de la Grasshopper dupa ce a intrat pe finalul primei reprize!

In urma aestei infrangeri, Grasshopper Zurich se mentine pe penultimyul loc in clasament, cu doar doua puncte acumulate in patru partide.

Primul meci al dublei manse dintre Steaua si Grasshopper Zurich, din play-off-ul Ligii Europa, se va disputa la 19 august, la Bucuresti. Returul este programat la 26 august, la Zurich.