Universitatea Craiova - Laci 0-0 | Mai jos de atât se poate? Oltenii, eliminați și ei din cupele europene

Reghecampf craiova Europa League Universitatatea Craiova - Laci Universitatea Craiova Europa League ACUM Universitatea Craiova - Laci! Oltenii, ținuți în corzi de albanezi
Data publicarii: Joi 29 Iulie 2021, 20:36
Data actualizarii: Vineri 30 Iulie 2021, 01:06

Craiova nu a putut să se impună pe teren propriu în meciul cu Laci și a fost eliminată din preliminariile Conference League.

Universitatea Craiova - Laci 0-0

Min. 90+9: Fluier final!

• Statistica este de partea lui Laurențiu Reghecampf! Detaliu care îi face pe olteni să spere la o calificare cu Laci

Min. 90+3: Nistor trage din lovitură liberă de la 20 de metri, însă șutul său este foarte slab și se duce pe lângă poartă.

Min. 90+1: Fedele trage de la 35 de metri, iar mingea lovește bara. Vor fi 7 minute de prelungiri!

Min. 85: Fedele intră în locul lui Gustavo.

Min. 84: Markovic trage de la 16 metri lateral dreapta, cu stângul, puțin pe lângă poartă,

Min. 76: Nistor trage de la 20 de metri, însă șutul său e blocat eroic de un fundaș advers, care rămâne căzut pe gazon după contactul cu mingea.

Min. 69: Markovic și Mateiu intră pe teren, Koljic și Screciu ies.

Min. 60: Vătăjelu îî lasă locul în teren lui Ofosu.

Min. 53: Ocazie mare a lui Guindo, care a rămas cu mingea la 11 metri și a tras defectuos, pe lângă poartă.

Min. 46: A început repriza secundă! Cîmpanu l-a înlocuit pe Ovidiu Bic la pauză.

PAUZĂ

Min. 36: Ocazie mare pentru Craiova! Koljic este angajat în adâncime. Atacantul avansează spre poarta lui Sherri, însă șutează slab și portarul albanezilor reușește să respingă

Min. 22: Ocazie uriașă pentru Laci! Malota trece pe lângă deschiderea scorului, după o centrare în fața porții din lovitură liberă.

Min. 7: Ocazie pentru Laci! Roganovic a avansat 20 de metri cu mingea la picior, apoi a șutat din preajma careului de 16 metri. Lazar a reținut fără probleme

Min. 1: A început partida!

ECHIPELE DE START

Universitatea Craiova joacă azi, cu formația albaneză KF Laci, în manșa a doua a turului II preliminar din Conference League. Partida începe la ora 21:30, în format LIVE TEXT pe www.sport.ro.

Înfrângerea surprinzătoare din meciul tur, 0-1 (Zarubic '35), a fost urmată de ruptura dintre conducerea oltenilor și antrenorul Marinos Ouzounidis.

Universitatea Craiova - Laci, ora 21:30

Oficialii Craiovei s-au despărțit de tehnicianul grec și în câteva zile au bătut palma cu noul antrenor. După ce secundul Dragoș Bon a stat pe bancă doar câteva zile, Craiova l-a instalat la începutul acestei săptămâni pe Laurențiu Reghecampf, care mai fusese dorit de Universitatea și în luna februarie.

Ultima dată la gruparea din Arabia Saudită Al Ahli, unde a stat doar trei luni, tehnicianul în vârstă de 45 de ani are sarcină clară de a trece de gruparea albaneză, una incomodă, care în partida tur a controlat autoritar jocul în multe perioade ale partidei.

Anderlecht îi așteaptă pe elevii lui Reghecampf

Dacă va trece de adversara de azi, formația de pe Ion Oblemenco va juca în turul al treilea preliminar din Europa League cu gruparea belgiană Anderlech Bruxelles. FC Laci nu a trecut vreodată de turul II preliminar din Europa League.

Craiova a rămas săptămâna trecută fără Alex Cicâldău, vândut la Galatasaray pentru 6,5 milioane de euro. Oltenii i-au cedat pe Ivan Mamut și Andrei Burlacu la FCSB, iar de la trupa lui Gigi Becali l-au înregimentat pe mijlocașul Ionuț Vână.

Universitatea Craiova - Laci | Echipele probabile

Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu, Găman, Constantin, Bancu – Mateiu, Bic – Gustavo, Nistor, Ofosu – Koljic

Rezerve: Lazar, Bălașa, Vătăjelu, Screciu, Markovic, Fedele, Constantin, Câmpanu, Căpățână

Antrenor: Laurențiu Reghecampf

KF Laci: Sherri – Roganovici, Malota, Ignjatovici, Velija – Lushkja, Ard. Deliu, Shehu – Zarubica, Guindo, Mazrekaj

Rezerve: Dajsinani, Prengaj, Qato, Bytyqi, Sulovari, Arb. Deliu, Ziko, Zulfiji

Antrenor: Shpetim Duro