Tottenham, la un pas de calificarea in 16-imile Europa League! Chiriches, vedeta in meciul cu Sheriff! VIDEO REZUMAT

Data publicarii: Vineri 25 Octombrie 2013, 12:22
Data actualizarii: Vineri 25 Octombrie 2013, 12:58

►Bate Cupa in direct la PRO TV: STEAUA - POLI, miercuri 20:00 si RAPID - PETROLUL, joi 20:30! Vezi AICI programul!

Tottenham a castigat al 3-lea meci consecutiv in grupele Europa League si e aproape sigura de calificarea in urmatoarea faza a competitiei. Numai 3 infrangeri in ultimele meciuri si un joc al rezultatelor nefavorabil ar putea sa impiedice echipa lui Vlad Chiriches sa treaca mai departe.

Ultima victorie a venit la Tiraspol in fata celor de la Sheriff iar Vlad Chiriches a fost unul dintre eroii echipei lui Andre Villas-Boas. Vertonghen a deschis scorul in minutul 12 din centrarea lui Christian Eriksen. Dupa golul belgianului, Chiriches a iesit in evidenta dupa o faza la care a respins de pe linia portii un gol sigur!

Jermaine Defoe a reusit al 4-lea gol al sau in grupele competitiei cu 15 minute inainte de finalul meciului si l-a egalat pe Martin Chivers in clasamentul all-time al marcatorilor pentru Tottenham in competitiile europene! "Este o realizare grozava, una care speram sa fie sarbatorita si mai mult dupa ce il va depasi pe Martin. Jermain s-a descurcat foarte bine in aceasta competitie pana acum, a marcat 4 goluri si sunt sigur ca in urmatoarele 3 meciuri va avea sansa sa-l depaseasca pe Martin" a declarat Andre Villas-Boas dupa meci