Thriller pe Olimpico! Italienii, afara din Europa! AS Roma 2-3 Panathinaikos!

Data publicarii: Joi 25 Februarie 2010, 21:51
Data actualizarii: Joi 25 Februarie 2010, 22:32

6 goluri a primit AS Roma de la Panathinaikos. Grecii s-au calificat cu scorul general de 6-4 si o victorie istorica pe Olimpico!

Seara incredibila pe Olimpico, acolo unde Panathinaikos a marcat de trei ori in cinci minute in poarta lui Doni! Fata capitanul Totti, AS Roma n-a reusit sa intoarca rezultatul din Grecia si ramane in afara Europei, desi antrenorul Claudio Ranieri sustinea inainte de meci ca isi doreste sa ajunga in finala.

Francezul Djibrill Cisse a reusit un meci mare reusind sa inscrie de doua ori in poarta lui Doni. Seara incepuse perfect pentru Roma, insa golul lui Riise a fost anulat de golurile lui Cisse din minutele 40 si 45 si de reusita lui Ninis din minutul 43. Rossi a marcat in minutul 63, insa oamenii lui Ranieri nu au reusit mai mult. Romanul Bogdan Lobont a fost rezerva.

Echipele de start:

ROMA: Doni, Juan, Mexes, Vucinic, Taddei, De Rossi, Riise, Perrotta, Cerci, Brighi, Cassetti.

Rezerve: Lobont, Motta, Faty, Baptista, Tonetto, Burdisso, Menez

PANATHINAIKOS: Tzorvas, Sarriegi, Ninis, Kante, Cisse, Salpingidis, Marinos, Simao, Vintra, Katsouranis, Spiropopoulos

Rezerve: Galinovic, Rukavina, Leto, Gilberto, Christodoulopoulos, Bjarsmyr, Cleyton

In tur, Panathinaikos a castigat cu 3-2. VEZI AICI REZUMATUL