Steaua nu a mai castigat de 25 de meciuri in Europa dar a rupt doua BLESTEME! Vezi care:

Data publicarii: Vineri 01 Octombrie 2010, 20:47
Data actualizarii: Vineri 01 Octombrie 2010, 20:55

Nu o data, rivalii din campionat s-au plans ca Steaua e norocoasa. In Europa, insa, de 25 de meciuri, Steaua e blestemata. Nu bate pe nimeni in grupe. In acest sezon, Steaua a rupt doua blesteme, dar n-a fost de ajuns pentru un succes asteptat din 2006.

Steaua a dat primul gol romanesc din istorie la Liverpool. Steaua a dat primele goluri impotriva unei echipe italiene. A fost chiar 3-0 dupa un sfert de ora cu Napoli. "A tras un singur sut si a marcat de 3 ori" - se iau sefii lui Napoli de Steaua. Se refera la autogolul din primul minut si la sutul-centrare al lui Tanase.

Meciul s-a jucat la 3-1, cand Steaua n-a mai fost norocoasa la barele lui Banel si Tanase.
Steaua - Napoli s-a jucat si mai devreme de dubla bara, de la 3-1. La eliminarea stupida a lui Kapetanos.