Steaua Middlesbrough Yakubu Europa League "Steaua era incredibila!" Dezvaluirea facuta in premiera la 12 ani de la meciul cu Middlesbrough! Ce s-a intamplat in vestiarul englezilor
Data publicarii: Vineri 20 Iulie 2018, 19:24
Data actualizarii: Vineri 20 Iulie 2018, 19:33

Fostul atacant al celor de la Middlesbrough, Yakubu Aiyegbeni, a vorbit intr-un interviu despre cel mai tare meci al carierei.

Middlesbrough spera la promovarea in Premier League dupa acest sezon insa cel mai tare sezon al echipei ramane cel din 2006 cand echipa ajungea in finala Cupei UEFA. Atunci, Boro a reusit sa revina atat in sferturi, cu Basel, cat si in semifinale, cu Steaua, de la 0-3 in dubla mansa.

Yakubu si-a adus aminte de meciul din semifinale: "Steaua era incredibila! Steve McClaren a venit in vestiar la pauza si ne-a spus: <<nu mai avem nimic de pierdut, mergem cu 4 atacanti, pur si simplu mergeti pe teren fara nicio presiune>>.

A fost de necrezut ce s-a intamplat - un miracol! Chiar si acum ma uit la goluri pe YouTube si este greu de crezut ca am reusit. Am ajuns in finala si nu am crezut ca se poate intampla asta asa ca totul a fost un bonus" a povestit Yakubu pentru Teesside Live.

Middlesbrough a pierdut insa finala apoi in fata Sevillei, scor 4-0.