SOC pentru un roman in Europa League! A fost eliminat din competitie dupa un gol in min 90+4! Cea mai mare surpriza din play-off: VIDEO

Alexandru Maxim VfB Stuttgart Europa League
Data publicarii: Joi 29 August 2013, 21:02
Data actualizarii: Vineri 30 August 2013, 08:30

► Incepe Aventura! Tragerea la sorti Europa League, vineri 14:00, IN DIRECT Sport.ro, www.sport.ro si m.sport.ro!

VfB Stuttgart a fost eliminata din Europa League de micuta echipa din Croatia, Rijeka! Dupa 2-1 in mansa tur, echipa lui Alex Maxim parea sa se indrepte spre prelungiri dupa golurile marcate de Gentner (34) si autogolul lui Maric (75), respectiv Benko.

La ultima faza a meciului insa Mujanovic a inscris din pasa lui Mocinic iar Rijeka va juca in grupele Europa League! Stuttgart mai are doar o sansa, tragerea la sorti de vineri de la ora 10, in direct la Sport.ro!

Alex Maxim a fost rezerva in meciul din aceasta seara, nefiind utilizat niciun minut. In tur, a intrat in minutul 69

Gentner a marcat cel mai frumos gol al meciului!

Stuttgart a platit la ultima faza a meciului din cauza dorintei de a se califica - dupa un corner al nemtilor, cei de la Rijeka au scapat pe contraatac si Mujanovic l-a executat pe Ulreich