Situatie NEMAIVAZUTA in fotbal! Un jucator de la Hoffenheim a plecat la spital in timpul meciului pentru a asista la nasterea copilului sau
![Situatie NEMAIVAZUTA in fotbal! Un jucator de la Hoffenheim a plecat la spital in timpul meciului pentru a asista la nasterea copilului sau Europa League Florian Grillitsch Hoffenheim](https://res.sport.ro/assets/sport/2020/10/23/image_galleries/711512/situatie-nemaivazuta-in-fotbal-un-jucator-de-la-hoffenheim-a-plecat-la-spital-in-timpul-meciul-pentru_size6.jpg)
Un lucru incredibil s-a produs joi seara.
Jucatorul Florian Grillitsch de la Hoffenheim a fost schimbat la pauza meciului cu Steaua Rosie Belgrad din grupe Europa League, pentru a merge la spital sa asiste la nasterea copilului sau.
"Daca a existat vreodata un motiv pentru a ieşs dintr-un meci, acesta este... Florian Grillitsch a plecat pentru nasterea copilului sau", a declarat pe Twitter clubul Hoffenheim.
"Nu e nimic de discutat despre inlocuirea lui Florian Grillitsch. Speram ca el si partenera lui vor avea un bebelus @EuropaLeague sănătos", a afirmat tot pe retele de socializare antrenorul Sebastian Hoeness.
Dupa inlocuirea lui, Hoffenheim a inscris doua goluri in repriza secunda si a castigat meciul cu 2-0. Sotia jucatorului a nascut o fetita, iar atat mama ca si noul nascut se simt bine.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News