VIDEO EXCLUSIV Roma și Romelu! Sheriff Tiraspol - AS Roma 1-2, meciul în care Lukaku i-a adus victoria echipei lui Mourinho. Partida a fost în direct pe VOYO

Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Joi 21 Septembrie 2023, 21:46
Data actualizarii: Joi 21 Septembrie 2023, 22:11

AS Roma s-a impus pe Sheriff Main Arena din Tiraspol, scor 2-1, joi seara, într-un meci din Grupa G din cadrul Europa League.

Partida a fost transmisă în direct pe VOYO.

Echipa lui Jose Mourinho a câștigat scor 2-1 (1-0) confruntarea din prima rundă a Grupei G din Europa League de la Tiraspol, joi seara, contra celor de la Sheriff, fosta adversară a Farului Constanța.

Gruparea din Peninsulă a condus la pauză, scor 1-0 prin golul lui Paredes, pe final de repriză, apoi gazdele, conduse de italianul Roberto Bordin, au egalat după un triplu carambol în careul oaspeților. Tovar a restabilit egalitatea în minutul 57.

Golul victoriei lui AS Roma a fost marcat de belgianul Romelu Lukaku, în minutul '65. Gazdele au terminat meciul în inferioritate numerică după ce Joao Paulo Fernandes a fost eliminat în minutul 90+8 în urma unui fault comis asupra lui Dybala.

• Grupa G: Sheriff Tiraspol – AS Roma 1-2 (Tovar 57 / Paredes 45+4, Lukaku 65)
  • Grupa G: Servette Geneva – Slavia Praga 0-2 (Masopust 32, Ogbu 59)

Sheriff - AS Roma 1-2

Sheriff: 35. N. KOVAL, 4. M. GARANANGA, 8. JOAO PAULO, 14. A. TALAL, 15. G. KIKI, 17. J. NGOM, 20. A. ZOHOURI, 23. C. TOVAR, 28. A. ARTUNDUAGA, 30. D. ANKEYE,69. P. ADEMO

Rezerve: 1. V. STRAISTARI, 33. S. PASCENCO, 11. RICARDINHO, 16. K. APOSTOLAKIS, 22. B. VARDAR, 26. A. DIJINARI, 29. V. COLIS, 31. D. BOTAN, 32. R. NOVICOV, 90. H. LUVANOR

Antrenor: Roberto BORDIN

AS Roma: 99. M. SVILAR, 2. R. KARSDORP, 4. B. CRISTANTE, 5. E. NDICKA, 14. D. LLORENTE, 20. RENATO SANCHES, (16. L. PAREDES, 28), 22. H. AOUAR, 23. G. MANCINI, 59. N. ZALEWSKI, 90. R. LUKAKU, 92. S. EL SHAARAWY

Rezerve: 1. RUI PATRICIO, 63. P. BOER, 11. A. BELOTTI, 19. Z. CELIK, 21. P. DYBALA, 37. L. SPINAZZOLA, 52. E. BOVE, 60. R. PAGANO, 61. N. PISILLI, 66. M. MANNINI, 68. F. DALESSIO