Reactiile lui Alibec si Budescu dupa infrangerea de pe National Arena: "Meritam cel putin un egal". Ce spun despre sansele la primavara europeana

Data publicarii: Joi 15 Septembrie 2016, 22:26
Data actualizarii: Joi 15 Septembrie 2016, 23:19

Astra 2-3 Austria Viena, la debutul campionilor in grupele UEL. Alibec si Budescu au vorbit dupa meci la SPECIAL

Alibec: "Sunt sanse in continuare"

"Eu zic ca meritam mai mult in aceasta seara, cel putin dupa jocul din repriza secunda.

Pe mine nu ma intereseaza ce zic unii si altii. Intr-adevar, nu sunt la 100%, dar asta nu ma impiedica sa joc. Am primit o lovitura in repriza secunda, dar nu e grav.

In continuare sunt sanse, depinde de ce vom face in urmatoarele meciuri.

Este important ca Marius Sumudica s-a intors langa echipa. El ne da incredere si forta", a spus Denis Alibec.

Budescu: "Meritam cel putin un egal"

"Din pacate am pierdut, dar mergem mai departe. Nu stiu ce nu a mers in seara asta. Am facut o prima repriza mai putin buna. Ne-am revenit in repriza secunda si am avut multe ocazii. Ei au avut trei ocazii si ne-au dat trei goluri.

Ne doream cu totii sa castigam acest meci, suntem suparati.

Meritam cel putin un rezultat de egalitate.

Nu e o presiune. Acum, ca a venit si Marius Sumudica langa noi, speram sa ne imbunatatim jocul.

Este o oarecare oboseala, vom avea si niste deplasari, stam pe la Cluj o saptamana, dar vom vedea ce se va intampla", a spus si Constantin Budescu.