VIDEO EXCLUSIV Juventus - Nantes 1-1. Sevilla, goluri spectaculoase cu PSV: AICI toate fazele

program tv pro arena Voyo Europa League
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Joi 16 Februarie 2023, 23:59
Data actualizarii: Joi 16 Februarie 2023, 23:57

VOYO și Pro Arena a transmis un adevărat regal fotbalistic, în care a intrat și CFR Cluj, campioana României.

Program Pro Arena și VOYO, joi, 16 februarie

• Ajax - Union Berlin 0-0 (VOYO)
  • Salzburg - Roma 1-0 (VOYO)

Minutul 88: GOL Salzburg! Capaldo îl învinge pe Rui Patricio cu o lovitură de cap, după o centrare a lui Pavlovic.

22:00

• Juventus - Nantes 1-1 (VOYO)
  • Sevilla - PSV Eindhoven 3-0 (VOYO)
  • Lazio - CFR Cluj 1-0 (Pro Arena și VOYO)

Minutul 13: Gol pentru Juventus! Dusan Vlahovic înscrie în urma pasei primite de la Federico Chiesa care i-a permis să ajungă în poziția de a marca cu poarta goală.

Minutul 45+2: Gol FC Sevilla! En Nesyri primește o pasă în interiorul careului de la Jesus Navas și deschide scorul cu un șut în colţul drept.

Minutul 50: Gol FC Sevilla! Ocampos marchează un gol spectaculos. Fotbalistul primește o pasă în adâncime trimisă de Oliver Torres, controlează din prima mingea și șutează precis din voleu.

Minutul 55: Gol FC Sevilla! Gudelj majorează diferența. Lucas Ocampos îi pasează lui Nemanja Gudelj, care pătrunde în interiorul careului și șutează puternic, direct în partea superioară a porții.

Minutul 60: Gol Nantes! Ludovic Blas primește mingea în interiorul careului și șutează sub bara transversală.

Știrea inițială

Echipa lui Dan Petrescu are un meci de foc la Roma, pe Olimpico, împotriva celor de la Lazio, formația la care evoluează de 15 ani fundașul român Ștefan Radu. Dubla contează pentru play-off-ul Conference League. CITIȚI MAI MULTE AICI despre dubla cu Lazio.

De la 19:45, în optimile Europa League e programat meciul tur din optimile Europa League, blockbuster-ul zilei, Barcelona - Manchester United.