CA-LI-FI-CA-RE! Astra e in playoff-ul Europa League dupa 2-2 cu Trencin! Final nebun de meci: 4 goluri in ultimele 7 minute!

Astra Giurgiu Trencin Europa League
Data publicarii: Joi 08 August 2013, 18:41
Data actualizarii: Vineri 09 August 2013, 12:24

►One MAN Show | SuperCupa Angliei: Man United – Wigan duminica 17:00, IN DIRECT la Sport.ro si Voyo.ro!

Astra a trait periculos finalul de meci cu Trencin.

In minutul 87, slovacii conduceau cu 2-1 si mai aveau nevoie de un singur gol pentru a impinge meciul in prelungiri.

Tembo a inscris golul de 2-2 si Astra s-a calificat in playoff-ul Europa League.

ASTRA: Lung - Matel, Gaman, Ben Youssef, Junior Morais - Takayuki, Laban - De Amorim, Budescu, Tembo - Ivanovski
Rezerve: Gavrilas, Barboianu, Giurgiu, Muresan, Enache, Ungurean, Cristescu
Antrenor: Daniel Isaila

TRENCIN: Volesak - Cogley, Klescik, Ramon, Mazan - William, Bero, Stefanik - Mondek, Adi, Holubek
Rezerve: Semrinec, Rundici, Hajradinovici, Frimmel, Duriska, Malec, Van Kessel
Antrenor: Lubos Nosicky

FINAL: Astra s-a calificat in playoff-ul Europa League.

Min 89: Final nebun de meci: Tembo inscrie cu capul si Astra este calificata in playoff-ul Europa League

Min 87: GOL Trencin - Van Kessel inscrie

Min 85: GOL Astra - Ivanovski trece frumos de doi adversari si inscrie cu un sut plasat din marginea careului

Min 83: GOL Trencin - Adi deschide scorul cu o lovitura de cap

Min 62: Tembo suteaza in forta din marginea careului, peste poarta. Astra controleaza in continuare jocul si da impresia ca nu mai are cum sa piarda calificarea in playoff.

Min 48: Slovacii au o ocazie mare de gol. Atacantul Adi reia cu capul, mingea nu prinde spatiul portii

Min 21: Primul sut pe poarta al slovacilor, Lung retine fara probleme.

Min 13: Ivanovski primeste de la Budescu, intra in unghi si suteaza in plasa laterala

Min 3: Budescu avanseaza in pozitie centrala,  cade la 25 de metri si cere o lovitura libera, insa arbitrul lasa jocul sa continue.