VIDEO Momentul în care Xavi s-a înfuriat cu Ousmane Dembele! Ce l-a enervat pe antrenorul Barcelonei în timpul meciului cu Napoli

Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Vineri 25 Februarie 2022, 17:23
Data actualizarii: Vineri 25 Februarie 2022, 17:57

Barcelona a jucat cu Napoli pentru un loc în optimile de finală UEFA Europa League, 4-2.

Catalanii s-au calificat cu 5-3 la general, asta după ce meciul tur s-a încheiat 1-1. Echipa lui Xavi va juca în optimile de finală împotriva echipei lui Moruțan și Cicâldău, Galatasaray.

Barcelona a făcut meciul perfect pe terenul lui Napoli, însă antrenorul a avut un moment în care s-a înfuriat pe deja-controversatul Ousmane Dembele. Francezul, care a refuzat să plece în iarnă și așteaptă să i se încheie contractul pentru a semna cu altă echipă gratis, a fost inclus în lot de Xavi, însă lăsat pe banca de rezerve în startul partidei.

Xavi Hernandez, criză de nervi din cauza lui Dembele

Campionul mondial a fost trimis în teren în minutul 75, când antrenorul a făcut trei schimbări, fiind introdus în locul lui Adama Traore, care a fost decisiv la primul gol al Barcelonei, marcat de Jordi Alba în minutul 8, dar și la golul lui Aubameyang.

Însă, intrarea pe teren a lui Dembele a întârziat dintr-un motiv incredibil. Francezul, care reușise să își mai recâștige din simpatia publicului de pe Camp Nou după prestația bună din meciul cu Valencia, a realizat că nu are tricoul de joc la el în momentul în care Xavi a vrut să îl trimită în teren, informează Movistar.

Dembele și-a lăsat echipamentul la vestiar, moment în care un membru al staff-ului a fost trimis de urgență pentru a-i recupera tricoul fotbalistului. Momentul l-a înfuriat pe Xavi Hernandez, după cum a dezvăluit un jurnalist al postului SER.

„Furia lui Xavi la adresa lui Dembele a fost brutală”, a spus Adria Albets, citat de cotidianul AS