Meci nebun la Moscova! Lokomotiv Moscova 3-3 Atletico Madrid

Data publicarii: Joi 25 Octombrie 2007, 19:29
Data actualizarii: Joi 25 Octombrie 2007, 19:29
AGUERO SALVEAZA ATLETICO! VEZI AICI REZUMAT

Atletico Madrid si Lokomotiv Moscova au facut in direct la SPORT.RO unul dintre cele mai frumoase meciuri ale primei etape din Cupa UEFA. A plouat cu goluri la  Moscova unde Cocis si Lokomotiv au terminat la egalitate 3-3 cu Atletico Madrid.
Dublele lui Aguero si Odemwingie si reusitele lui Forlan si Bilyaletdinov au decis un meci care a fost mai mult decat generos in faze de poarta. Atletico a confirmat parcursul bun din Primera si a deschis scorul inca din minutul 18 prin Aguero, insa  a mers la cabine avand 1-1 dupa ce Bilyaletdinov a egalat. Istoria s-a repetat si in repriza secunda cand Forlan marcheaza dupa o greseala in aparare a rusilor, insa Lokomotiv pentru care Cocis a jucat doar 10 minute, egaleaza si preia conducerea prin dubla lui Odemwngie. Acelasi Aguero salveaza Atletico marcand pe finalul partidei si aducand egalul spaniolilor.

De egalul de la Moscova a profitat Olympiakos care a invins cu 3-0 pe Aberdeen prin golurile lui Goumas 11, Papadopoulos 73, Salpingidis 77 si a urcat pe primul loc in grupa.

Min 18: GOL Atletico! Aguero deschide scorul!
MIn 26: GOL Lokomotiv!  Bilyaletdinov  egaleaza cu un sut din interiorul careului
MIn 47: GOL  Atletico! Urugoaianul Diego Forlan din pasa lui Aguero.
Min 60: GOL Lokomotiv! Odemwngie egaleaza aduce din nou pe rusi la egalitate marcand din 3 metri cu poarta goala
Min 63: GOL Lokomotiv !Odemwngie realizeaza dubla, marcand cu capul in urma unei gafe a apararii spaniolilor
Min 86: GOL  Atletico! Aguero profita de greseala lui Rodolfo si realizeaza dubla aducand egalul pentru spanioli.