Macel rusesc! Bayern spulberata de Zenit, rusii in finala Cupei UEFA! VEZI REZUMAT!

Data publicarii: Joi 01 Mai 2008, 21:20
Data actualizarii: Joi 01 Mai 2008, 21:20
ZENIT 4-0 BAYERN MUNCHEN

Nemtii au primit o lectie de fotbal in Rusia pe care nu o vor uita prea usor. Thriller pentru Luca Toni si Ribery dupa ce au fost umiliti cu 4-0 in Rusia.

Kahn se retrage in umilinta dupa ce a pierdut dramatic calificarea in finala Cupei Uefa dupa un meci pe finalul caruia fanii rusilor au rupt si scaunele de pe stadion.

Rusii nu s-au lasat intimidati de numele si performantele lui Bayern si au inceput tare semifinala. Pogrebnyak a deschis scorul chiar in minutul 4 din lovitura libera dupa un fault al lui Lucio. Kahn a fost doar spectator plangandu-se ca zidul nu l-a ajutat. Rusii au plecat in avantaj la pauza dupa ce, in minutul 39, Zyryanov majoreaza scorul cu un sut superb. Tony si Ribery au ratat incredibil in inceputul reprizei secunde, iar Zenit a fost de neoprit. Macelul a continuat si in minutul 54  Fayzulin face 3-0. Pogrebnyak  reuseste dubla in minutul 73, dar partida se termina prost pentru el. Rusul a primit 3 minute mai tarziu cartonas galben si rateaza finala.